Hap en Tap logo zonder streep
Fingers tartelettes chocolade-hazelnoot

Finger tartelettes chocolade-hazelnoot

13 mrt 2026 | Gebak en koekjes, Zoet

Op vrijdag verwachten jullie wellicht geen zoet recept van me, maar ik heb meer zoete recepten “in de aanbieding” dan hartige. Dus ja, nood breekt wet. Al kan ik me niet voorstellen dat jullie dit erg vinden. Het deeg voor deze finger tartelettes moet sowieso bij voorkeur 1 nacht rusten in de koelkast en dus is het eigenlijk ideaal dat ik dit recept vandaag met jullie deel en niet zondag. Zo kunnen jullie er vandaag of morgen aan beginnen om er zondag van te genieten!

Om deze finger tartelettes te maken, gebruikte ik de geperforeerde, ovalen taartringen van Silikomart. En ook de praliné van Callebaut haalde ik in mijn favoriete bakwinkel A La Tarte. Geen zin om te investeren in de taartringen? Snijd dan het uitgerold deeg gewoon in rechthoeken. De praliné? Die kan je ook zelf maken. Check dit recept van Rutger Bakt.

Fingers tartelettes chocolade-hazelnoot

Fingers tartelettes chocolade-hazelnoot

Finger tartelettes chocolade-hazelnoot

Gang Nagerecht
Keuken Frans
Porties 8 stuks

Equipment

  • 1 staande mixer type KitchenAid

Ingrediënten
  

Voor het zoete cacao-hazelnootdeeg:

  • 95 g poedersuiker
  • 75 g boter, op kamertemperatuur
  • 1 ei
  • 90 g bloem
  • 25 g ongezoet cacaopoeder
  • 1 snufje fleur de sel
  • 90 g hazelnootpoeder

Voor de knapperige praline-feuilletine:

  • 45 g Caraïbe 66% pure chocolade
  • 45 g crêpes dentelle
  • 45 g amandel-hazelnootpraliné
  • 1 g fleur de sel

Voor de chocoladeganache:

  • 150 g volle room, 30% vet
  • 50 g halfvolle melk
  • 180 g Caraïbe 66% pure chocolade
  • 10 g honing
  • 30 g boter, op kamertemperatuur

Voor de afwerking:

  • Extra amandel-hazelnootpraliné
  • Enkele hazelnoten ter decoratie

Instructies
 

Voor het zoete cacao-hazelnootdeeg:

  • Meng de dag voordien in de kom van de mixer met de K-klopper de droge ingrediënten: bloem, hazelnootpoeder, fleur de sel, cacao en poedersuiker. Voeg de zachte boter toe en tenslotte het ei.
  • Meng snel zonder het deeg te veel te bewerken. Wikkel het deeg in folie en laat het idealiter een nacht in de koelkast rusten.
  • Rol het deeg vervolgens uit tot 3 mm op een licht bebloemd werkvlak, plaats het 30 min in de vriezer en steek de bodems uit met de uitsteekvorm.
  • Bak ze 12 min op 160°C en laat ze afkoelen voor montage.

Voor de knapperige praline-feuilletine:

  • Smelt de chocolade.
  • Verkruimel de crêpes dentelle.
  • Giet de chocolade op de praliné, voeg de fleur de sel en de verkruimelde crêpes toe en meng alles goed.
  • Spreid het knapperige mengsel uit tussen 2 vellen bakpapier. Laat afkoelen in de koelkast.

Voor de chocoladeganache:

  • Plaats de chocolade in een grote kom. Breng in een steelpan de room, melk en honing aan de kook en giet dit mengsel over de chocolade. Meng met een garde.
  • Wanneer de ganache 45°C bereikt, voeg de in kleine stukjes gesneden boter toe en mix.
  • Laat 1 uur opstijven in de koelkast.

Afwerking:

  • Spuit bolletjes ganache op de koekjes en hol met een kleine lepel om de beurt een bolletje uit en vul dit met wat praliné.
  • Steek kleine cirkels van het knapperige mengsel uit (2,5 cm diameter) en leg deze op de volle ganachebolletjes.
  • Decoreer met enkele gehalveerde hazelnoten.
Trefwoord chocolade, ganache, hazelnoot, hazelnoten, tartelette, tartelettes

Bron: het recept voor deze finger tartelettes chocolade-hazelnoot is afkomstig van de Franse betaalsite Académie du Goût waarop ik geabonneerd ben.

Dit recept printen? Print dit recept

ARCHIEF

Misschien ook interessant?

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Finger tartelettes chocolade-hazelnoot

by Myriam Minne time to read: 2 min
0