Hap en Tap logo zonder streep
Dorayaki met tonijn- en avocadotartaar

Dorayaki met tonijn- en avocadotartaar

30 apr 2025 | Hapjes

Als er één kookboek is dat je moet kopen, dan is het wel Finesse van Jacob-Jan Boerma en Thomas Diepersloot. En uiteraard dat van mij. Maar dat verschijnt pas in september of oktober. Eerlijk? Dat vind ik een beetje balen. Ik heb het boek ineen gebokst in een dikke 2 maand tijd, puur op adrenaline. #bluvngoan weet je wel? Maar dan nu valt alles stil. Niet echt natuurlijk. De fotografe, de dames van het layoutbureau en de drukker zijn druk bezig (pun intended!), maar zelf kan ik niets meer doen en ik mis de “actie”. Deze dorayaki met tonijn- en avocadotartaar is al het 6de recept uit Finesse dat ik klaarmaak en ik ben nog geen enkele keer ontgoocheld geweest.

Eerder maakte ik er al maismousse, tartaar van kingfish, kreeft met gember, mosselen in Thaise curryjus en coquille met hazelnoot en truffel uit klaar. Stuk voor stuk pareltjes en dat is met deze dorayaki niet anders. Dorayaki is een traditioneel Japans luchtig pannenkoekje. Het deeg lijkt op pannenkoekenbeslag, maar is iets dikker, luchtiger en bevat honing, waardoor de pannenkoekjes licht zoet en mooi goudbruin worden. Let op: ze worden snel goudbruin. Lees: donkerbruin. Lees: zwart. De eerste pannenkoek mislukt altijd. Wel, deze keer mislukten mijn eerste drie (!) pannenkoeken. Respecteer dus maar deze gouden raad van Myriammeke: bak de dorayaki traag op laag vuur. Geduld is een mooie deugd!

Ik serveerde de dorayaki op handgemaakte borden… BY ME! Ik maakte ze tijdens de Hapas workshop bij Kleiproeverij. Ook zin om eens van het kleien te proeven? Kijken of zelf aan de slag gaan? Of gewoon een bord kopen? Dan heb ik goed nieuws. Hilde houdt morgen, op 1 mei, een opendeurdag van 11 tot 17 uur. Place to be: Gransveldestraat 6A, 9230 Wetteren. Misschien loop je me er ook wel tegen het lijf!

Dorayaki met tonijn- en avocadotartaar

Dorayaki met tonijn- en avocadotartaar

Dorayaki met tonijn- en avocadotartaar

Voorbereidingstijd 1 uur 30 minuten
Totale tijd 1 uur 30 minuten
Gang Borrelhapje
Keuken Japans
Porties 4 personen

Ingrediënten
  

Voor de dorayaki:

  • 3 eidooiers
  • 200 g suiker
  • 50 g honing
  • 20 g sake
  • 3 g bicarbonaat (baksoda)
  • 250 g bloem, gezeefd
  • 70 g water

Voor de tonijn- en avocadotartaar:

  • 200 g verse tonijn
  • Olijfolie
  • 10 g verse gember, geraspt
  • 1/2 limoen, de zeste
  • 10 g bieslook, fijngehakt
  • Fleur de sel
  • Peper
  • 1 avocado
  • Piment d'Espelette

Voor de afwerking:

  • Koriandercress
  • 20 g bonitovlokken (katsuobushi)

Instructies
 

Voor de dorayaki:

  • Klop de eidooiers op met de suiker en honing. Meng de sake met het bicarbonaat en spatel onder de eidooiers. Spatel de gezeefde bloem onder het beslag.
  • Roer ten slotte het water door het beslag. Laat 30 min rusten in de koeling.
  • Roer opnieuw rustig door. Bak kleine pannenkoekjes in een antikleefpan.

Voor de tonijn- en avocadotartaar:

  • Snijd de tonijn in kleine blokjes. Breng op smaak met wat olijfolie, de geraspte gember, een deel van de limoenzeste, fijngehakte bieslook, de fleur de sel en versgemalen peper.
  • Snijd de avocado in kleine blokjes. Breng op smaak met limoenzeste, piment d'Espelette, olijfolie en fleur de sel.

Voor de afwerking:

  • Schik de tonijntartaar en de avocadotartaar boven op de pannenkoekjes. Werk af met koriandercress en katsuobushi en serveer meteen.
Trefwoord avocado, bonitovlokken, dorayaki, honing, tonijn, tonijntartaar

Bron: recept uit het boek Finesse van Jacob Jan Boerma en Thomas Diepersloot.

Dit recept printen? Print dit recept

ARCHIEF

Misschien ook interessant?

6 Reacties

  1. Lia

    Lieve Myriam, geduld is een schone deugd.

    Antwoord
    • Myriam Minne

      Da’s zeker waar. En soms heb ik er heel veel van en soms totaal niet. 😉

      Antwoord
  2. De Gastronaut

    Hey Myriam
    Je laat toch zeker weten wanneer je kookboek klaar is en hoe we het kunnen bestellen?
    Groetjes
    Rudi

    Antwoord
    • Myriam Minne

      Zeker en vast, Rudi! Dankjewel alvast voor je interesse.

      Antwoord
  3. Lia Luyts

    Heb ook zeker interesse,

    Antwoord

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Dorayaki met tonijn- en avocadotartaar

by Myriam Minne time to read: 2 min
6