Weet je wat ik zo leuk vind? De interactie met mijn volgers! Vorige week kreeg ik deze briochetoast met witte asperges en gerookte paling als tip doorgestuurd via een privé bericht op mijn Instagram account. Het recept stond op de website van Sligro en de dame in kwestie had het gemaakt. Haar commentaar: “dit is iets wat iedereen kan maken én het is erg lekker”. Mijn nieuwsgierigheid was gewekt, ik bezocht de Sligro website én zette meteen alle ingrediënten (en dat zijn er niet veel) op mijn boodschappenlijstje. En of ze gelijk had. Dit recept is zo eenvoudig dat ik er zelfs een reel van maakte (en dat gebeurt niet vaak). Check it out! Tot zover part 1 van de interactie.
Over naar part 2. Eveneens via Instagram kreeg ik de vraag waar ik doorgaans mijn vis koop. (Het antwoord daarop is: C-Food in Lochristi, Rob in Woluwe en Sligro in Gent). De lieve man werkt bij Alfa Fish, een vis- en mosselgroothandel voor Vlaamse horeca, cateraars, retailers,… Zoals jullie weten, heb ik geen restaurant en ben ik zelfs niet zelfstandig. Maar kijk, de man wilde gerust een uitzondering voor me maken. Hoe lief is dat? Ik bestelde gerookte paling, skreihaasje en gambero rosso en alles werd netjes op de afgesproken datum geleverd. De prijs-kwaliteit verhouding is TOP. Merci, Ben, dit was mijn eerste bestelling en zeker niet mijn laatste.
Ik presenteerde de briochetoast met witte asperges en gerookte paling op een handgemaakt bord van Hilde Kleiproeverij.


Briochetoast met witte asperges en gerookte paling
Ingrediënten
- 1/2 briochebrood
- 6 witte asperges
- 4 gerookte palingfilets
- 4 el crème fraîche (zure room)
- 1/2 Granny Smith appel
- 8 takjes kervel
- Versgemalen peper
- Klontje roomboter
- Peper en zout
- Borage cress (optioneel)
Instructies
- Schil de asperges en snijd er de harde onderkant af. Kook de asperges beetgaar in gezouten water. Neem uit het vocht en laat afkoelen.
- Snijd de korst van het brood en snijd er 4 rechthoekige balkjes van.
- Snijd 4 asperges in de lengte doormidden en snijd even lang als het brood.
- Snijd van de gerookte paling plakjes ter grootte van het brood.
- Snijd van een deel van de appel mooie staafjes en snijd de rest in kleine blokjes.
- Snijd de rest van de gerookte paling en de witte asperges fijn en meng met de blokjes appel.
- Snijd de kervel ragfijn en meng met de salade. Maak lekker aan met crème fraîche en kruid met zout en peper.
- Verwarm in een ruime bakpan een klontje roomboter en bak er op laag vuur de toast aan alle kanten in tot deze rondom mooi goudbruin en krokant is geworden.
- Verdeel de salade over de toast en leg er de plakjes paling en witte asperge op.
- Lepel er een quenelle van de crème fraîche op en garneer eventueel met de borage cress of topjes kervel.
- Werk af met de groene appelstaafjes.
Bron: recept van Sligro.be.







Ik had het ook bij Sligro gezien.
Borrel met vrienden en gemaakt was erg lekker.
Grootste uitdaging zorgen dat er niets afvalt
Toprecept dit!