Er zit alweer een hittegolf* aan te komen en dan wil je gewoon snelle recepten, toch? Wel, deze bonbon van gambero rosso met burrata en bergamot-yuzugel is er zo eentje! “Wat zeg je nu, Myriammeke? Last van een hitteslag?“, hoor ik jullie zeggen/denken. Ik geef het toe: het ziet er fancy pancy uit, maar het is écht heel snel en eenvoudig te maken. Bekijk maar eens de video van Salvo bij wie ik mijn inspiratie haalde.
Salvo vertelt niet met welke gel hij de bonbon van gamero rosso afwerkt en dus koos ik zelf voor bergamot-yuzugel. Maar je kan ook perfect kiezen voor citroen- of mandarijngel of zo. Verder werkte ik de bonbon af met basilicumolie, pistachenoten en limoenkaviaar, een frisse explosie in de mond.
Om de burrata bol te maken, gebruikte ik de Truffles 20 mal. De finger lime of limoenkaviaar vond ik bij Square Melon in Gent (wel eerst telefonisch reserveren!). Kan je geen gambero rosso vinden, dan kan je kiezen voor langoustines.
Ik serveerde de bonbon van gambero rosso op een handgemaakt bordje van mijn ex-collegaatje Leen van Happy Keramiek.
*Dit hapje is perfect voor een tuinfeest, maar ook voor Kerst. Ik zeg dat, ik zeg niets. 😶


Bonbon van gambero rosso met burrata en bergamot-yuzugel
Equipment
- 1 Precisieweegschaal
Ingrediënten
Voor de gambero rosso:
- 24 gambero rosso
- Uitstekende olijfolie (ik koos voor Arbequina)
- 1 bol burrata
- Peper
- 1 citroen
Voor de bergamot-yuzugel:
- 60 g water
- 30 g yuzusap
- 20 g bergamotsap
- 7,5 g suiker
- 1 g zout
- 1 g agar-agar
Voor de afwerking:
- Basilicumolie
- Pistachenoten, grofgehakt
- 4 stuks finger lime
- 8 takjes Affilla Cress
Instructies
Voor de gambero rosso:
- Versnijd de burrata in grove stukken en breng op smaak met olijfolie, peper en citroenzeste.
- Doe de burrata in een spuitzak en spuit in de Truffles 20 mal om bollen te bekomen. Zet in de diepvries.
- Reinig de gambero rosso en snijd ze in de lengte in twee. Leg 3 gambero rosso naast elkaar tussen 2 vellen plasticfolie en klop ze tot carpaccio met behulp van een uitsteekring. Breng op smaak met olijfolie, peper en citroenzeste.
- Verwijder het bovenste vel plasticfolie en leg een diepgevroren bol burrata op de carpaccio. Wikkel de carpaccio strak rond de bol, gebruik makend van de plasticfolie.
- Verwijder de folie en ontvorm.
- Leg minstens 1 uur in de koelkast voor het serveren.
Voor de bergamot-yuzugel:
- Meng water, yuzusap, bergamotsap, suiker, zout en agar.
- Breng al roerend aan de kook en laat 30 seconden doorkoken.
- Giet in een bakje en laat volledig opstijven.
- Mix de gel glad.
- Duw eventueel door een fijne zeef en doe in een spuitflesje of spuitzak.
Afwerking:
- Verdeel onderin een diep bordje wat grofgehakte pistaches.
- Schik hierop de bonbon van gambero rosso.
- Drizzle er wat basilicumolie over.
- Schik bovenop limoenkaviaar. Spuit hierop een toefje bergamot-yuzugel.
- Werk af met een takje Affilla Cress.
Bron: recept geïnspireerd door een reel op Instagram van chef Salvatore Sanfilippo.







De Max!
Zou perfect passen voor je Hapas workshop, alleen zijn gambero rosso of langoustines zo duur he!