Elk jaar ga ik met Francine, Martine en Marijke, mijn schoolvriendinnen van hotelschool Spermalie, dineren in Brugge. Dat doen we al 10 jaar of langer. We zijn de tel kwijt. Maar al die tijd gaan we naar Assiette Blanche. Prijs-kwaliteit top, vriendelijke bediening en altijd een mooi menuutje. Onlangs kreeg ik voor mijn 60e verjaardag (iets dat ik ongemerkt voorbij heb laten gaan) een kookboek cadeau. Merci, Hilde en Marc! Daarin vond ik recepten van Assiette Blanche, begot. Hét teken dat ik één van hun recepten moest maken. Mijn keuze viel op deze krokantjes van kingkrab: niet moeilijk, superorigineel met die gebakken krokantjes van kingkrab en zeker en vast heel lekker. Wel, mijn buikgevoel liet me niet in de steek. Jullie mogen gerust zijn, dat doet het eigenlijk (bijna) nooit. Ik lees een recept en kan het als het ware al proeven.
Dit recept kwam tot stand dankzij mijn samenwerking met Rob, The Gourmet’s Market. Dit weekend zijn het er Gourmet Days met tal van degustaties en ik kan jullie verzekeren: da’s de moeite. En ik verzeker jullie ook: Rob heeft me niet gevraagd om dit te schrijven. Ik ben écht oprecht fan van Rob met wie ik trouwens al heel lang geen contract meer heb. Ons partnership is een beetje als een huwelijk geworden: we gaan door in wederzijds vertrouwen, zonder officieel papiertje. Oh ja, de man Rob bestaat trouwens niet hoor. Rob is gewoon de naam van de winkel… Zoals Jutta de naam wordt van mijn toekomstig katje!
Jaaaaaa, Eddy is gezwicht voor mijn “gezaag” of zou het dan toch voor mijn puppy eyes zijn? Soit. Er komt dus binnenkort een nieuw huisdier aan: een kattinnetje dat gaat luisteren naar de naam Jutta, vernoemd naar onze Spaanse goalgetter Jutglà. Als dat maar geen Spaanse furie wordt!


Krokantjes van kingkrab, salsa van avocado, lente-ui en trostomaat
Ingrediënten
Voor de krokantjes van king crab:
- 2 grote kingkrabpoten, gekookt
- Panko
- Bloem
- Ei, losgeklopt
Voor de salsa:
- 1 avocado
- 4 lente-uitjes
- 1 trostomaat
- Koriander
- 3 el zonnebloemolie
- 1 el sojasaus
- 1 el sesamolie
- 1/2 limoen, het sap
- Maldon grof zeezout
- 1 mespuntje sambal oelek
Voor de afwerking:
- Groene kruiden en cressen
Instructies
Voor de krokantjes van king crab:
- Haal de krabbenpoten leeg en snijd het vlees in stukjes met een lengte van 2,5 cm. Paneer in bloem, losgeklopt ei en panko.
Voor de salsa:
- Snijd de avocado, lente-ui en tomaat in blokjes van 1/2 cm en meng met zonnebloemolie, sojasaus, sesamolie tot een mooie salsa.
- Breng op smaak met limoensap, zeezout en de sambal.
- Meng er de grof gehakte koriander door.
Afwerking:
- Bak de gepaneerde stukjes krab heel kort in een pannetje met wat zonnebloemolie.
- Serveer de salsa als dip in een glaasje of op een bord met erbovenop de krokantjes van krab.
- Werk af met groene kruiden en cressen.
Bron: recept van chef Stefaan Timmerman van restaurant Assiette Blanche in het boek Gastronomie met een Ziel.







0 reacties