Leen van Studio Green Jack is de fotografe van mijn boek. Ik kende Leen niet, maar leerde haar op de 4 dagen dat ze de 60 recepten van Liesbeth en mij fotografeerde kennen als een foodie in hart en ziel. Zelf koken, eten stylen en/of fotograferen, meewerken aan programma’s zoals Celebrity Masterchef Vlaanderen, you name it, Leen does it! De laatste dag van de shoot vertelde ze dat ze zelf ook een blog had: Diner met Streek. Haar manier van werken: ze vraagt een BV wat hij/zij graag eet, dan gaat ze bij de producent langs, kookt ze ten huize van de BV het favoriete eten van de man/vrouw en vraagt ze aan wie hij/zij de stok wil doorgeven. Zo kookte ze al voor klinkende namen als Xavier Taveirne, Pascal Braekman, Ann Reymen, Annemie Struyf, Riadh Bahri,… en mezelf.
Ik beschouw mezelf alles behalve als een BV, hoor. Maar Leen vond het leuk om voor mij te koken. Meer zelfs, ze stelde voor dat ik bij haar thuis ging dineren i.p.v. dat ze bij mij kwam koken. Het enige dat ik nog moest doen, was een product kiezen. Daar hoefde ik geen 2 keer over na te denken. Ik draag The Little Cheese Farm een warm hart toe: de zoon van een goede kennis van me heeft Little Cheese Farm overgenomen, een kaasboerderij in Lotenhulle met veel (en) lekkere kazen. Omdat ik vind dat je jonge mensen moet steunen en alle kansen geven, maakte ik al een paar recepten met de lekkere kaasjes: een Gents hapje, een pittige rundertartaar afgewerkt met een raspkaasje, kipfilet gevuld met Kriek’et kaas, een gazpacho 2.0, een 3 x kaashapje met kaaskoekje, -mousse en -rasp en een hartige panna cotta van Kriek’et kaas.
En zo reden Leen en ik, vrolijk tetterend, op 9 mei naar Lotenhulle, waar we met open armen ontvangen werden door Pascale en Victor. Bij een koffie vertelde Victor honderduit en niet zonder trots over “zijn” kazen. Niet zomaar kazen, ambachtelijke kwaliteitskazen! Op tafel staat een trofee te blinken: de prijs voor beste Belgische gepasteuriseerde kaas van 2025, gewonnen door de ‘Lotenhulle Rouge’. Diezelfde kaas behaalde trouwens ook al de bronzen medaille op de World Cheese Awards van 2023.

Tijdens een rondleiding leren we alles over het kaasmaken. Alles begint met kwaliteitsvolle melk (rijk aan vetten en eiwitten) van goed verzorgde en blije koeien. Met eigen recepturen wordt de melk omgezet in kaas. Van wrongelbereiding over draineren, persen, pekelen tot en met het rijpen gebeurt ter plaatse op de boerderij. De rijping bepaalt mede de smaak en het aroma van de kaas. Vandaar er speciale rijpingskamers voorzien zijn waar alle parameters nauwlettend in het oog gehouden worden. Denk maar aan temperatuur, luchtcirculatie, vochtigheidsgraad. Zwaar onder de indruk en met 4 kazen naar keuze van Leen (Merx Landloperke, Lotenhulle Furie, de Lotenhulle Rouge en Merx gekruid) rijden we terug. Helemaal happy en met een nieuwe date voor de week erna. Dan gaat Leen met de kazen aan de slag om voor mij te koken.
Heaven is a place on earth en die lag in Overijse!
Een week later rijd ik naar Overijse, een gezellige gemeente in Vlaams-Brabant, bekend om haar glooiende landschap vol wijngaarden en bossen. De streek staat vooral beroemd om de tafeldruiven, die al sinds de 19de eeuw in serres worden gekweekt en een echt streekproduct zijn. Overijse ademt charme met haar historische dorpskern, sfeervolle terrasjes en vele wandel- en fietsroutes in de groene Druivenstreek. Een plek waar natuur, traditie en bourgondisch genieten samenkomen. Vooral dat laatste mocht ik aan den lijve ondervinden!
Leen had het beste van zichzelf gegeven. Starten doen we met het Merx Landloperke met zelfgemaakt notenbrood, gevolgd door een pittige kaaskroket met de Lotenhulle Furie. De kroket wordt geserveerd met een kruidige salade. De recepten vind je hier! Hierna blaast Leen me van mijn sokken met asperges met waterkerssaus en 15-hours potatoes met Lotenhulle Rouge. En ook met het dessert overtrof ze zichzelf: sablés van ‘Merx gekruid’-kaasje afgewerkt met chocolade. Want jawel, hoewel ze me nog niet lang kent, weet ze al dat chocolade mijn favoriet dessert is. Deze recepten vind je hier.
Leen verdient zonder twijfel een staande ovatie na deze onvergetelijke lunch. Wat een passie, finesse en creativiteit bracht ze op tafel! Elke gang was een meesterwerk waarin ze de kazen van Little Cheese Farm liet schitteren. Leen weet hoe ze smaken kan laten spreken en hoe ze haar gasten helemaal kan meenemen in haar verhaal. Kortom: chapeau voor deze gastronomische beleving die nog lang nazindert.

Rest mij alleen nog een échte BV te vinden om de stok aan door te geven. En die heb ik gevonden in de persoon van Sven Ornelis. Buur, foodie, Club-supporter,… hij gaat genieten!
Merci, Leen voor de heel fijne lunch, voor je vriendschap en om mijn recepten zo mooi op de gevoelige plaat vast te leggen! Voor wie het interesseert, mijn boek verschijnt op 23 september en zal beschikbaar zijn in de (online) boekhandel, bij Bol, bij Amazon en uiteraard bij Lannoo zelf. Een webshop ga ik niet maken, want die is te duur. Wat ik wel ga doen, is op Boektopia een demo geven en ook op de opendeurdag van Horecamaterialen De Meester zal ik aanwezig zijn. Dus als je een gesigneerd exemplaar wil, dan kan je daar terecht. Ook bij mij thuis zal ik een paar koopdagen voorzien. Spannend!
Lees ook deze 2 artikels van Leen:
https://studiogreenjack.be/diner-met-streek/dining-with-foodblogger-myriam-hap-tap/
https://studiogreenjack.be/diner-met-streek/delicious-lunch-ideas-with-cheese-and-sunshine/






Thanks Myriam voor de mooie woorden!
Het was ook langs mijn kant genieten van het eten, de kaas ontdekking én het gezelschap!
We zien elkaar snel weer!
Sneller dan we dachten! 😉